Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами...

29 років тому в Афганістані закінчилась десятилітня військово-політична спецоперація,участь у якій взяли 160375 військовослужбовців-вихідців з України, 3360 з яких - загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Доводячи свою вірність військовій присязі, юнаки повернулись героями. Нині свою доблесть, свою мужність передають синам і онукам, вчать любові та патріотизму молодих соколят.

Вже стало традицією для воїнів-афганців проводити свою зустріч 15лютого саме у селі Війтівці, де похований їхній однополчанин Володимир Васильович Степанюк. Зустріч розпочалася з мітингу біля могили воїна-інтернаціоналіста, де з  промовою виступила сільський  голова  Марія Погребняк. До своїх однополчан та всіх присутніх з палкими словами  звернувся голова Липовецької районної ради ветеранів Афганістану Іван Демихін. Зі щемом в душі присутні вшанували пам’ять Володимира Степанюка та усіх загиблих хвилиною мовчання і покладанням квітів.

Далі учасники мітингу  відвідали  музей  В.Степанюка, де було проведено змістовну екскурсію, цікаву як для, тих хто відвідав музей вперше, так і для тих,хто бував там неодноразово.

На відзначення 29 річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав учнівський та вчительський колективи Іваньківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Липовецької  районної  ради Вінницької  області провели велике патріотичне свято легендарної слави. Виступ розпочався з вітального слова директора школи Марії Степанкевич. Вона закликала усіх бути гідними подвигу захисників своєї Батьківщини, виступ Марія Миколаївна завершила  закликом молитися за душі полеглих побратимів та за теперішніх захисників Батьківщини. Зі сцени у виконанні учнів лунали поезії присвячені героям-воїнам, для них також  лунали пісні про доблесть і незламність. Найменшою учасницею дійства стала учениця 1 класу Назаренко Роксолана. Її вірш «Мрія дитини» змусив глядачів задуматись над майбутнім, яке ми підготували нашим дітям.  Пройняв до глибини душі  вірш у виконанні вчителя початкових класів Тетяни Свірідової «Ніхто не народився для війни».

І на завершення учні, учителі та присутні в залі стали учасниками флешмобу «Голуб миру».


2018-02-16 10:26:12