ІІ очна сесія курсів підвищення кваліфікації учителів початкових класів

   З 29 жовтня 2018 року  по 2 листопада проходила  ІІ очна сесія для вчителів початкових класів Липовецького району та ОТГ, які працюватимуть чи вже працюють з учнями 1-их класів за новим Державним стандартом, упроваджуючи концепцію Нової української школи. Розпочалося навчання 29 жовтня в актовій залі Липовецької районної ради. Перед педпрацівниками виступила директор КУ «ЛРМЦ» Ковальчук С.Л.  Учителі працювали під наставництвом Оленич А.П., методиста КУ «ЛРМЦ», тренера НУШ, яка спроектувала всі 5 днів ІІ сесії відповідно до Типового плану підвищення кваліфікації педпрацівників, рекомендованого МОН України. Першого дня роботу спрямували на створення презентації Державного стандарту початкової освіти для батьків, адже реформа ґрунтується на  педагогіці партнерства, і це не тільки нові меблі й обладнання, а в першу чергу, переоцінка цінностей. Наприклад, розуміння і прийняття того , що помилка вводиться в ранг елементу навчального процесу.  Замість того, щоб зазубрювати факти чи визначення понять, за новим стандартом початкової освіти учні засвоюватимуть знання, уміння, навички, способи мислення, які не будуть відірвані від сучасного життя. Це і називається мудрим словом – «компетентності». Важливо, що в центрі уваги нового стандарту - дитина з її індивідуальними особливостями. Розробники Стандарту наголошують, що в ранньому віці дитина розвивається стрибкоподібно, тому пропонують підбивати підсумки навчання у початковій школі у два цикли — після другого та після четвертого класу. Передбачається, що у 1-2 класі вчителі оцінюватимуть поступ конкретної дитини у особистісному розвитку, і лише в 3-4 класах з'являться поточні оцінки та контрольні роботи.       Практичне заняття, спрямоване на розуміння  ключової  ролі саме учителя у формуванні психологічно безпечного середовища, провела Потьомова С.П., практичний психолог Липовецької ЗОШ І-ІІІст.№1 ім. В.Липківського.

    30 жовтня учасників ІІ сесії радо зустріли у Липовецькій ЗОШ І-ІІІст.№1 ім. В.Липківського: директор школи, Авраменко В.П., розповів , як упроваджується освітня реформа і  змінюється освітнє середовище всієї  школи, а не тільки класних кімнат 1-их класів: фойє, де обладнано центр відпочинку для учнів, розмальовані шкільні коридори з іграми для найменших , спортзал для дітей початкових класів.  Учасники сесії у супроводі директора школи Авраменка В.П.,заступника директора Терещенко О.В. змогли побачити роботу справді творчих учителів 1-их класів: Молочевської О.І., Федоренко І.П.  Оленич А.П.,  тренер НУШ, продовжила заняття над практичним опрацюванням «Ранкових  зустрічей»- як початку кожного  дня  у Новій українській школі, що допоможе дітям соціалізуватися; планування тематичного дня і тижня за допомогою інтелект-карт.

 31 жовтня ІІ сесія продовжилася у Липовецькій ЗОШ І-ІІІст.№2. Гребенюк Г.В., класовод 1-Б, презентувала освітні центри у своєму кабінеті, про роботу над новим освітнім простором у класній кімнаті 1-В класу(класовод – Слушна Л.М.)  розповіла асистент учителя Федоренко А.В. , Кабалик Л.Ф, класовод 1-Акласу, представила присутнім свою роботу. Учасники ІІ сесії оцінили творчий підхід до роботи класоводів 1-их класів Липовецької ЗОШ І-ІІІст.№2. Присутніх привітали директор школи Черепашук Д.Я. та заступник директора Прилуцький І.М., які розповіли про свій навчальний заклад. Цього дня учителі працювали над опрацюванням нових педагогічних стратегій «Щоденні-5» та «Щоденні -3», керівник районної творчої групи учителів початкових класів Тарахта І.А. ознайомила присутніх з рекомендованою літературою НУШ, зокрема з творами С.Кові, на основі яких ґрунтує освітню роботу Новопечерська  школа, де впроваджена програма «Лідер у мені». Це адаптація відомої програми «7 навичок надзвичайно ефективних людей», яка допомагає учням гармонійно розвиватися, втілювати в життя свої мрії, встановлювати позитивні стосунки з оточенням, почуватися щасливими, а також гуртує всіх учнів і співробітників у єдиний колектив.

    1 листопада учасники ІІ сесії мали змогу зустрітися у Липовецькій ЗОШ І-ІІІст №3, де класовод 1 класу Слободянюк Н.В. розповіла про свою роботу щодо створення нового освітнього простору в класній кімнаті 1 класу. Також перед учителями виступили директор КУ «ЛІРЦ»Щербанюк Л.П., директор КУ «ЛРМЦ» Ковальчук С.Л. Учасники сесії працювали над створенням лепбуків - як однієї з форм проектної роботи, яку можна практикувати  при вивченні інтегрованого курсу «Я досліджую світ», а сам зміст курс планувати на запитах дітей, оскільки за новим Держстандартом початкової освіти визначаються тільки обов’язкові результати, а зміст планує і визначає сам учитель.

02.11.2018р., у п’ятницю, учителі початкових класів Липовеччини побачили, як працюють з LEGO дошкільнята. Тренінг для класоводів провела вихователь Сафонова О.В .та методист ДОЗ «Малятко» Решетник С.В. Методист КУ «ЛРМЦ» Оленич А.П. презентувала буклет «Шість цеглинок», ознайомила з рекомендованими Інтернет-ресурсами щодо використання методик роботи з  LEGO.Спільним фото на згадку завершилася сесія. Серед 38 учителів, які проходили підвищення кваліфікації, - 28 учителів з вищою кваліфікаційною категорією( зі званням «Старший учитель»-2, «Учитель-методист»-1), з І категорією- 5, з ІІ категорією – 3, двоє спеціалістів.

«Найвидатніший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче починається відставання»- ці слова не належать жодному із сучасних  педагогів-новаторів НУШ. Це слова нашого українського педагога В.О.Сухомлинського, який розумів, наскільки важливо у   світі, який постійно змінюється, саме вчителю  залишатися  компетентним.


2018-11-07 11:01:45