Історична довідка щодо започаткування свята Дня дошкілля

Історична довідка щодо започаткування свята Дня дошкілля та методичні рекомендації до його проведення

         На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 629 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» та резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти щодо відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля, з метою підняття престижності професії педагога дошкільного навчального закладу, визначення та об’єднання потенціалу дошкільної освіти різних регіонів України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України оголосило проведення в останню неділю вересня  Всеукраїнського Дня дошкілля. 

        Це свято засновано з ініціативи ряду відомих загальноукраїнських видань для працівників дошкільної освіти. День дошкілля  в Україні святкується з 2006 року  за підтримки редакції газети «Дитячий садок» видавництва «Шкільний світ». 

        Ідея цього свята - допомогти суспільству звернути більше уваги на дитячий сад і на дошкільне дитинство в цілому. День дошкільника – це ще одна нагода сказати добрі, гарні слова на адресу тих, хто віддає свою любов і серце малюкам, розвиває в них найкращі риси, виховує й навчає життєвої мудрості.

       Тому  досить важливо підтримати ініціативу святкування Дня дошкільника на Всеукраїнському рівні. Цього дня  або напередодні варто організувати різноманітні заходи  в кожному дошкільному закладі або дошкільному підрозділі НВК та провести урочистості на рівні району. Доцільно організувати Тиждень дошкільної освіти, в рамках якого запланувати  заходи, присвячені професійному святу.  

     В дошкільних закладах  можуть бути проведені наступні заходи:

 • свято за участю всіх працівників садка, дітей та їхніх батьків, представників громадськості й благодійників із нагородженням кращих працівників («Зростаємо щасливими в рідному садочку», «Дошкілля – веселковий світ» )
 • в рамках проведення урочистостей організувати мультимедійну презентацію за орієнтовною тематикою: «Серце віддаємо дітям», «Історія дитячого садка»,«Смішинки-веселинки із життя малюків», Вустами маляти»  та інші.
 • виставка творчих робіт  дітей та (або) працівників ДНЗ, персональні міні-виставки  працівників, які мають певні хобі (малюють, вишивають, створюють різні вироби з паперу, глини, дерева тощо);
 • фестивалі музичної, танцювальної, поетичної творчості працівників ЗДО «Вітрила творчості»;
 • День відкритих дверей «Садочок рідний – ти найкращий»;
 • спланувати і провести напередодні свята цикл занять, пов’язаних із життям дитячого садка;
 • День (година) самоврядування (надати можливість батькам ненадовго стати працівниками садка і на особистому досвіді відчути хвилюючі моменти життя педагога-дошкільника):
 • святкові капусники, напр. «Один день із життя завідувача (вихователя)», «У колі друзів», «Садочок рідний, ти моє життя», «Феї  Країни Дитинства»;
 • різноманітні творчі, фахові  конкурси, презентації: «Дошкільник за покликанням душі», «Сучасний дитячий садок –це…» «Пані ЗДО»,  «Кращий спортсмен ЗДО», «Найкраща авторська казка (вірш, малюнок)», «Сучасний помічник вихователя», «Кращий освітній проект»  тощо;
 • фотоколажи із життя садка;
 • виставки малюнків дітей «Мій садочок»;
 • організація  певних акцій «Подаруй дитині радість» («Поспішайте робити добро»), під час яких за допомогою батьків та громадськості можна осучаснити матеріально-технічну базу ДНЗ (спортобладнання, навчально-методична база, розвиваючі ігри та іграшки і т.п.), надати адресну допомогу  соціально незахищеним сім’ям,  діти яких відвідують ДНЗ, хворим дітям тощо;
 • майстер-класи,  тренінги, ділові ігри для педагогів та  батьків.

За матеріалами інтернет-ресурсу


2018-09-28 09:36:47