«Малятко» крокує в майбутнє

Сучасний світ так швидко змінюється, що популярні колись професії тускніють на фоні нових. Поява інших реалій життя — новітні винаходи, космічні досягнення, наукові відкриття — зумовила необхідність виникнення нових професіоналів у найрізноманітніших сферах.

кумедні дитячі віршики, сусіди пророкували тобі велике сценічне майбутнє. Хіба міг тоді хтось уявити, що ти виростеш і захочеш стати менеджером космотуризму чи дизайнером віртуальних світів?.. А такі професії вже з’являються!

Проект «Сприяння освіті» започатковано в 2010 році, після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (королівство Данія). Україна стала п’ятою державою у світі, що приєдналися до Програми. 

Дитячий садок №2 «Малятко» міста Липовець є учасником проекту «Сприяння освіті».

  

У рамках проекту щороку у місті Києв The LEGO Foundation у партнерстві з Міністерством освіти і науки проводить Всеукраїнський дитячий архітектурний фестиваль. Темою цьогорічного фестивалю вибрано «Професії майбутнього».

З великим задоволенням весь колектив дошкільного закладу «Малятко» започаткував і свій проект «У майбутнє крокуємо – садочок проектуємо».

Метою проекту було ознайомлення дошкільників з новими професіями, які будуть у дитячому садочку майбутнього. За допомогою цеглинок LEGO DUPLO та LEGO SISTEM учасникам проекту було дане завдання відтворити у ЛЕГО архітектурах професії майбутнього дитячого садка.

Учасниками проекту стали і батьки (перша молодша група «Калинка»), і працівники харчоблоку, пральні, технічні працівники садочка, педагоги усіх груп та усі вихованці дошкільного закладу.

Дружньо, весело, з позитивом і натхненням щодня проводилася підготовча робота з дітками. Усі напрямки роботи дошкільного закладу були спрямовані на ознайомлення з професіями сьогодення та професіями майбутнього.

Під час проекту діти та й дорослі отримали знання  про професії :

 «Менеджер з постачанн готової їжі з харчоблоку», «Ловець снів», «Анімалотерапевт», «Координатор дитячої фантазії»(вихователь зараз), «Сітіфермер», «Координатор перельотів космотранспорту», «Молекулярний дієтолог», «ITмедик», «Персональний менеджер здоров’я»

Батьки, вихователі та дітки групи «Калинка»  спорудили архітектуру Дитячого садочка майбутнього. Група «Ромашка»  - кімнату фантазій, група «Капітошки» - спальну кімнату майбутнього, де діти в магічні капсули  під подушками  ловлять сни, група «Бджілки» ігровий та спортивний майданчики майбутнього, група «Метелики» - Легостоянку для космотранспорту, група «Сонечко» - Легоферму та дельфінарій, група «Капітошки» - Харчоблок майбутнього.

Усі об’єднані конструкції утворили спільний проект «Дитячого садочка майбутнього». Діти, батьки та колектив у захваті від результатів спільної діяльності!

Дякуючи напрямку «Лего», в дитячому садочку №2 «Малятко» реалізовується найголовніше завдання: «Навчаємо через гру»,  і найефективнішим шляхом його реалізації є ігрова діяльність дошкільників, але не в традиційних підходах, бо там дитина у більшості випадків виступає як «споживач» усього готового, їй не потрібно думати й працювати над тим, якою має бути іграшка та гра. У той же час навіть самий простий набір будівельних елементів LEGO дає можливість дитині творити, відкривати чи створювати новий світ та життя у ньому. Тому ігрові LEGO- технології украй необхідні в освітньому просторі дитячого садка, бо саме вони забезпечують мотивацію дошкільнят до пізнавальної активності, допомагають їм досягати успіху, що є основою діяльнісного підходу до організації освітнього процесу.

     


2019-04-22 10:27:26