Методичні заходи для педагогічних працівників ЗЗСО району

З 22 по 30 серпня  методистами КУ "Липовецький районний методичний центр" проведено методичні заходи для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти району. Інструктивно-методичні семінари, семінари-практикуми та засідання районних методичних об'єднаннь проводились на базі Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. В. Липківського Липовецької районної ради Вінницької області (для вчителів інформатики, математики, іноземних мов, зарубіжної літератури і російської мови, художньо-естетичного циклу  та шкільних бібліотекарів) та Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 Липовецької районної ради  Вінницької області (для вчителів історії і правознавства, трудового навчання, біології, хімії, екології, основ здоров'я, початкових класів, української мови та літератури, економіки, географії, природознавства, фізики та астрономії та відповідальних за електронний документообіг). 

Метою роботи  предметних РМО було:

- проведення аналізу роботи предметних РМО за 2017-2018 н.р. та визначення пріоритетних напрямків у роботі на наступний навчальний рік;

- опрацювання інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання навчальних дисциплін у 2018-2019 н.р.;

- вивчення вимог щодо розвитку професійної компетентності вчителя в умовах Нової української школи;

- обговорення особливостей викладання в 1-х та 10-х класах;

- проведення аналізу результатів, конкурсів, олімпіад і  ДПА / ЗНО та визначення шляхів підвищення результатів.

В роботі районного методичного об'єднання вчителів хімії взяла участь завідувач лабораторії хімії КВНЗ "ВАНО" Степанова Лариса Володимирівна, яка ознайомила учасників із змінами у викладанні  та наголосила на розвитку STEM - освіти при вивченні хімії.

Родзинкою засідання РМО вчителів української мови та літератури стала презентації ефективних підходів щодо підготовки учнів до ЗНО. Вчителі іноземних мов мали можливість взяти участь у майстер-класі щодо роботи з навчально-методичним комплексом "Smart Junior". Для вчителів історії було презентовано особливості викладання курсу "Громадянська освіта".

На РМО вчителів математики основну увагу було зосереджено на детальному аналізі результатів ДПА/ЗНО в ЗЗСО району. Зокрема, розборі завдань сертифікаційної роботи за розділами та рівнями складності та надання методичних порад щодо викладання окремих тем (які викликають найбільше утруднень); проанонсовано осінню сесію дистанційного навчання вчителів з підвищення фахового рівня на базі ЧНУ. 

Вчителі інформатики мали можливість ознайомитись з інтернет-ресурсами щодо підготовки до освітнього процесу та матеріалами Міжнародного конкурсу комп'ютерної вправності "Бобер". Засідання РМО вчителів економіки детально опрацювали вимоги програми рівня стандарту, орієнтовне КТП та завдання до шкільного етапу олімпіади.

На РМО вчителів основ здоров'я було опрацьовано методичні рекомендації щодо викладання основ здоров'я в умовах модернізації сучасної освіти у 2018-2019 н.р.. Наголошено на впровадженні проекту "Вчимося жити разом" у закладах загальної середньої освіти.

Учасники РМО працівників психологічної служби району ознайомились із новою редакцією Положення про психологічну службу у системі освіти України та пріорітетними напрямками роботи психологічної служби у 2018-2019 н.р.

Вчителів трудового навчання було ознайомлено з особливостями виклання предмету в 10-11 класах. На засіданні РМО шкільних бібліотекарів було обговорено проект приміного положення про шкільний бібліотечно-інформаційний центр загальноосвітнього навчального закладу.

На засіданні керівників ШМО учителів початкових класів методист КУ «ЛРМЦ» Оленич А.П. розповіла про підсумки апробації нового Держстандарту початкової загальної освіти пілотними школами України у 2017-2018н.р. Було здійснено анкетування учасників щодо планування роботи РМО учителів початкових класів. У спільній бесіді учасники  опрацювали Методичні рекомендації щодо викладання у початковій школі, рекомендації щодо формувального оцінювання, Професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти». Керівникам ШМО рекомендовано ввести у плани роботи практичні заняття з педагогами початкової школи, акцентувати увагу на таких темах:

  1. «Адаптація першокласників, адаптаційні акценти для батьків».
  2. «Метод правильних запитань як навчальний інструмент».
  3. Stem-освіта з початкових класів.
  4. Wizer.мe – Інтернет –сервіс для створення інтерактивного робочого зошита.
  5. Онлайн-співпраця педагогів початкової школи.
  6. Формувальне оцінювання на практиці.

Також, 29.09.2018р. актова зала Липовецької ЗОШ І-ІІІст.№2 зібрала учителів початкових класів, які працюватимуть з першокласниками за новим Держстандартом початкової загальної освіти.

Проблеми і надії перед початком навчального року, обговорення старту освітньої реформи в реальних фактах стало основою конструктивної бесіди учасників. Учителі поділилися досвідом щодо зміни освітнього середовища класних кімнат, обговорили методичні рекомендації адаптаційного періоду навчання першокласників.

Навчати критично мислити, логічно обгрунтовувати свою думку, бути ініціативними, творчими, вирішувати проблеми, застосовувати емоційний інтелект- ці вміння мають розвивати в дітях креативні вчителі.

Сподіваємось, що надані працівниками  КУ "ЛРМЦ"  інформація та матеріали допоможуть вдало  розпочати новий навчальний рік.

 

 


2018-09-03 17:25:49