Презентація досвіду роботи щодо реалізації проекту ЗАХИСТИМО ПАМ'ЯТЬ

14 травня 2019 року в залі засідань Липовецької райдержадміністрації відбувся дебрифінг на тему «Реалізація проекту «Захистимо пам'ять». Захід проведено з метою презентації досвіду роботи вчителя історії опорного закладу «Липовецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2» Липовецької районної ради Вінницької області Ненюкової Олени Анатоліївни та вчителів закладів освіти Погребищенського району Тимощука Анатолія Вікторовича та Конопко Катерини Леонідівни.

Понад мільйон вбитих євреїв й понині лежать у братських могилах, яких більше тисячі у сучасній Україні. Їх розстріляли після німецького вторгнення улітку 1941 року німецькі мобільні розстрільні загони, частини вермахту та поліції. Тіла жертв й дотепер покояться у здебільшого забутих і ніяк не позначених масових могилах на околицях сіл та міст, у лісах та полях. Не маючи належного архітектурного укріплення, могили піддаються впливу погодних умов та оскверненню. Проект «Захистимо пам’ять» присвячено ідентифікації та захисту цих масових поховань.

Вчителі історії разом з учнями 9 – 10 класів провели кропітку роботу для оформлення стендів,  банерів, буклетів та альбомів спогадів очевидців цієї трагедії. Завдяки проведеним дослідженням вдалось відновити імена загиблих мешканців Липовецького та Погребищенського районів, а також встановити місця масових поховань.

 

 

 


2019-05-15 16:19:39