Про проведення тренінгу "Базові навички медіаторів Шкільної служби порозуміння

13-16 грудня 2017 року  у Липовці пройшов тренінг  «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння». Участь у тренінгу взяли учні і педагоги   Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Липовецької районної ради Вінницької області, Липовецького колегіуму імені Василя Липківського,  Зозівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Липовецької районної ради Вінницької області та Росошанської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Липовецької районної ради Вінницької області.  Проводили тренінг досвідчені медіатори  Олексієнко Світлана Василівна – соціальний педагог Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Липовецької районної ради Вінницької області, Потьомова Світлана Петрівна – практичний психолог  Липовецького колегіуму імені Василя Липківського,  Паламарчук Карина, Олексієнко Юлія та Русецька Євгенія – учениці Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Липовецької районної ради Вінницької області.

Чотири дні тренінгу були наповнені цікавими вправами, іграми, дискусіями. Учасники опанували техніки активного слухання,  познайомились з основами конфліктології, спробували себе в ролі посередників у вирішенні конфліктів. Дітям дуже сподобалась тренінгова форма проведення занять. Вони побачили, що важливі  теми можуть бути доступними і зрозумілими. Для прикладу, у вправі учасники почули казку про Червону шапочку у викладі Вовка, і  щира й добра дівчинка, яка поспішає до бабусі перетворилась  в хитру маніпуляторку, а підступний Вовк виявився невинною жертвою. Однак завдання шкільних медіаторів – не захищати умовних «вовка» чи «дівчинку», а допомогти їм порозумітись, не стаючи на бік жодної з сторін конфлікту.

 На тренінгу діти розглядали і більш реальні ситуації, які можуть трапитись з ними чи їх друзями. Друг попросив велосипед покататись і не віддає, батьки не пускають доньку на пізню вечірку, однокласник порвав чужий шкільний ранець –  конфлікти трапляються часто, і підготовлені на тренінгу шкільні медіатори допоможуть їх розв’язати без сварок і бійки. Процес медіації – справа добровільна, і тільки учасники конфлікту можуть вирішити, чи звертатись їм по допомогу. А Шкільна служба порозуміння гарантує дотримання конфіденційності розгляду та рівності сторін.

«Хочеться, щоб доброзичлива і позитивна атмосфера тренінгу перейшла у наші школи, - мріє регіональний координатор Шкільних служб порозуміння, член громадської організації «Подільський центр прав людини» Ольга Русецька, - бо найкращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими».

Беручи участь у роботі Шкільних служб порозуміння діти не тільки навчаються спілкуватись і домовлятись, можливо, для когось це стане професією. Спеціальність «фахівець з урегулювання конфліктів та медіації у соціально-політичній сфері» вже внесена в  класифікатор професій України.

Проект «Розвиток шкільних служб порозуміння в рамках Мережі правового розвитку» впроваджує  у Липовецькому районі Вінницької області ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у партнерстві з членами Мережі правового розвитку – ГО «Подільський центр прав людини»  за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Ольга  Русецька – член ГО «Подільський центр прав людини»


2017-12-28 14:36:32