Семінар завідувачів дошкільних закладів

 

15 листопада 2017 року у Липовецькому ДНЗ №1 «Сонечко» відбувся семінар завідувачів дошкільних закладів освіти  району. Учасники семінару працювали над темою  «Компетентнісний підхід до навчання дітей дошкільного віку рідної мови»

Досвідчений вихователь Мадюдя Н.В. провела інтегроване заняття у старшій групі з мовленнєвого, логіко-математичного розвитку та конструювання з  теми: «Театралізоване дійство за казкою «Рукавичка».

Учасники семінару відзначили, що вихователь на занятті розширила уявлення дітей про казку, як про жанр усної народної  творчості. Розвивала фонематичний слух, інтонаційну виразність мови, пізнавальний інтерес, логічне мислення, активне мовлення, а також  поповнила словниковий запас дітей. Виховувала бажання слухати і розуміти казку, виконувати поставлені завдання, почуття доброзичливості та дружби.

Вихователь молодшої групи Юра Т.М. провела із присутніми гру-стратегію «Збираємося в гості до колег». Створила ситуацію необхідності самостійного вибору. Навчала планувати власні дії, передбачаючи їхні можливі наслідки і враховуючи зовнішні обставини, що можуть впливати на розвиток подій. Вправляти в умінні домовлятися, переконливо доводити власну думку, толерантно сприймати позицію, що відрізняється від власної, тобто розвивати вміння співпрацювати.  

Після жвавої участі в грі, учасники семінару працювали над переліком тем для  гри-стратегії вихованцям дошкільних закладів.

Методист РМК Шевченко Г.Р. запропонувала до уваги присутніх тему для пошуково-дослідницької роботи «Сучасний заклад дошкільної освіти – позитивний, динамічний простір, що оптимізує розвивальний потенціал дітей». Та зобов’язала учасників семінару підготувати матеріал за темою (теоретичний та з досвіду роботи) для роботи на засідання круглого столу з відповідної теми  наступного заняття.

Серед переліку методичної літератури радила рекомендувати батькам вихованців книгу японського автора Ібуки Масару «Після трьох вже пізно», яку рекомендовано сайтом «Нова українська школа». Книга надзвичайно цінна та корисна для педагогічних працівників ДЗО.

У роботі семінару взяла участь заступник начальника відділу освіти Осадча В.П., яка підвела підсумки семінару та ознайомила присутніх з новинами законодавства у сфері освіти.2017-11-20 13:42:00