Семінар-практикум для вчителів історії

20 листопада 2018 року на базі Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. В. Липківського відбувся семінар-практикум  для вчителів історії на тему «Шляхи  покращення якості знань учнів 5-9 класів та ефективності підготовки старшокласників до ЗНО з історії України».

Нині система роботи зі старшокласниками спрямована на якісну підготовку до складання до ДПА та ЗНО з історії України. Тому необхідно спрямувати освітній процес на навчання оперуванню знаннями, а не на накопичення знань учнями. Саме тому під час практичної частини, на майстер-класі на тему «Використання ІКТ на уроках історії та в позаурочний час як фактор підвищення підготовки старшокласників до ЗНО з історії України Скоцька Ю.В., методист КУ «ЛРМЦ»  продемонструвала  навчально-дидактичні та мультимедійні форми і методи підготовки учнів 11-го класу до ЗНО з історії України. Учасники заходу познайомились з детальним аналізом результатів ЗНО за період 2016 – 2018 рр, опрацювали вимоги сертифікаційної роботи з історії України та критерії оцінювання тестових завдань. Також вчителям було запропоновано тренувальне тестування щодо вимог сертифікаційної роботи.

На методичному практикумі учасники семінару обговорювали питання підготовки електронного банку навчально-дидактичних, наочних матеріалів та мультимедійних презентацій щодо підготовки старшокласників до ЗНО з історії України у 2019 році.

Обговорили педагоги й основний пункт підготовки до ЗНО-2018 – Програму для зовнішнього  незалежного оцінювання  з історії України на 2019 рік, яка розміщена на сайті Українського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Під час роботи учасники також акцентували увагу на питаннях:

  • формування в учнів навиків роботи з тестами: техніку виконання тестів, самоконтроль часу, умовне визначення меж результатів, тощо;
  •  аналіз тестового зошита ЗНО – 2018 з історії України;
  • запровадження введення у контрольні та самостійні роботи завдань у тестовій формі з тестів ЗНО минулих років;
  • перегляд та чітке дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з історії України у 5-11 класах.

 


2018-11-20 14:28:43