Школа професійної майстерності вихователів старших груп

21 листопада на базі Липовецького ясла-садка №2 «Малятко» відбулася Школа професійної майстерності вихователів старших груп з теми: «Використання методики з LEGO у всебічному розвитку дошкільника». Працівники даного закладу активно застосовують інноваційні методи та методики, пропоновані сучасністю, та активно поширюють свій досвід серед педагогів дошкільної галузі району. Так, заклад працює в рамках проекту «Сприяння освіті» та меморандуму «Про взаєморозуміння між МОН України та Фондом LEGO FOUDATION Швеція», учасниками якого вони є з 2017 року.

Світ гри з LEGO – безмежний і яскравий. Він пропонує безліч можливостей для творчості, розвитку, навчання та самовираження і для дитини, і для дорослого.

Вихователь-методист даного закладу Решетник С.В. та вихователь Сафонова А.В. запропонували учасникам зібрання цікаві вправи з LEGO. Практичні вправи поєднувалися з бесідою про техніку застосування  LEGO -конструкцій. «Запропоновані вправи, - йшлося в розповіді,-  є опорою для творчості педагога, вони є базою, на якій кожен зможе побудувати власну індивідуальну стратегію роботи з дітьми, відповідно до їх інтересів. Головне при цьому пам’ятати, що роль дорослого у грі – це роль дизайнера, який створює дитині умови для виявлення ініціативи, ненав’язливо спонукає до дії з допомогою відкритих питань, проблемних ситуацій та дружньої підтримки»…

«Чи любите ви містечко в якому проживаєте? А як можна це розказати іншим з допомогою конструктора LEGO?». Так розпочалось підсумкове завдання практичного заняття. Учасники захоплено працювали над виконанням завдання. У підсумку вислів: «Я ЛЮБЛЮ ЛИПОВЕЦЬ», було прикрашено різнокольоровими цеглинками з LEGO за допомогою різних технік.

Щоб розпочати гру знадобиться лише бажання та ініціатива і, звісно, конструктор LEGO.

Саме під час гри дитина вчиться розуміти світ, опановує різні аспекти спілкування, має змогу на практиці застосувати свої знання та добувати такий необхідний для неї досвід. А дорослий граючи з дитиною, стає ближчим до неї, вчиться розуміти її та ефективно з нею взаємодіяти.

Запропоновані вправи є опорою для творчості педагога, вони є базою, на якій кожен зможе побудувати власну індивідуальну стратегію роботи з дітьми, керуючись їх інтересами та вподобаннями. Головне при цьому пам’ятати, що роль дорослого у грі – це роль дизайнера, який створює дитині умови для виявлення ініціативи, ненав’язливо спонукає до дії з допомогою відкритих питань, проблемних ситуацій та дружньої підтримки.

Дані ігри розраховані на дітей віком від 2 до 7 років. До участі в іграх залучаються також педагоги, батьки та інші дорослі, які небайдужі до гри, творчості та хочуть навчати і вчитись із задоволенням. Одночасна участь у грі дітей і дорослого дозволить створити команду, яка беззаперечно досягне бажаного результату.

Кількість учасників гри є необмеженою, вона регулюється лише задумкою та бажанням дітей і передбачає можливість роботи як індивідуальної та підгрупової, так і групової та командної.

Щоб розпочати гру знадобиться лише бажання та ініціатива і, звісно, конструктор LEGO. А ще будь-які додаткові матеріали: стрічки, іграшки, пластилін, папір, будь-який природній матеріал та ін.. Словом, усе те, що допоможе виявленню творчості та зробить гру ще цікавішою.

Де краще проводити гру? Там, де буде зручно дорослим та дітям. А це може бути і групова кімната, і музична зала, майданчик або спортзала. Варто лише продумати зручність розташування наборів для гри та розташування самих гравців. Необхідно щоб гравці мали змогу вільно рухатись, сидіти, стояти та розміщувати свої творіння.

Стосовно тривалості гри варто відмітити, що вона не є чітко фіксованою. Головне щоб усі учасники встигли насолодитись процесом творення, тому встановлення чітких часових рамок є недоречним. А ще такі ігри не мають закінчення і можуть починатись знову і знову у різних варіантах.

Використовувати ігри можна і під час організованої навчальної діяльності – як окремі дидактичні вправи або фізхвилинки, і як цікаві завдання на дитячих святах та розвагах, і як безпосередню ігрову діяльність. Головне - грати систематично, весело та натхненно!

Відкриваємо таємниці цеглинок DUPLO

 


2018-11-22 08:06:06