Школа професійної майстерності завідувачів закладами дошкільної освіти

У вересні 2018 року внесено зміни до Закону України «Про дошкільну освіту» та інших законодавчих актів. Мета цих змін: захистити права осіб з особливими освітніми потребами.

Тому, 16 листопада 2018 року на базі Липовецького ясла-садка №1 відбулася школа професійної майстерності завідувачів ЗДО з теми: «Інклюзивна освіта в закладі дошкільної освіти». Метою якого було: напрацювання рекомендацій щодо підготовки педагогів до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Адже саме через інклюзивну освіту діти з особливими освітніми потребами можуть крокувати стежиною, яка веде в доросле життя.

У роботі ШПМ взяла участь директорка Інклюзивно-ресурсного центру Щербанюк Л.М., яка ознайомила присутніх з нормативно-правовим забезпеченням інклюзивного навчання, інформувала про особливості роботи центру та надання послуг його фахівцями.

Далі учасники семінару працювали над виробленням траєкторії руху завідувача та вихователя ЗДО в закладі якого створена, або має створюватись інклюзивна група. Методичний супровід даної форми роботи здійснювали методисти КУ «ЛРМЦ» Шевченко Г.Р. та Оцабера Т.В.

У ході ШПМ учасники прийняли участь у практичному занятті: вироблення рекомендацій вихователю у групі якого виховується дитини з особливими потребами. Рецензентами при цьому виступили методисти КУ «ЛРМЦ» Шевченко Г.Р. та Оцабера Т.В.

Також учасники мали нагоду переглянути дослідницький проект дошкільника – лепбук за різними темами. Працівники Липовецького ясла-садка №1 «Сонечко» за участю завідувача Петрівської Л.М. презентували виготовлені лепбуки з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які дитина з цікавістю дістає, перекладає, складає, вишукує правильне місце, на власний розсуд, для кожного елемента лепбука.

Методист ЛРМЦ Шевченко Г.Р. підвела підсумки роботи ШПМ. Проаналізувала методичні новини фахових видань та Інтернет - спільноти «вихователів дошкільного закладу». 

 


2018-11-16 16:45:19