Поради батькам

ПОРАДИ БАТЬКАМ

«БЕЗПЕКА ПІД ЧАС КАРАНТИНУ»

 

Як розважити дитину під час карантину

Сьогодні, коли школи та дитячі садки закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками – школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції – заради їх же здоровя. Як же розважити ти дитину в ситуації, коли не можете допомогти їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями.

Перш за все, вам необхідно переконати дитину в тому, що поруч з нею завжди буде хтось, хто подбає про неї і знайде їй цікаве заняття.

 

Як говорити з дітьми про коронавірус?

поради дитячих психологів

Слід пам’ятати, що ізоляція – це стрес як дорослих, так і для малечі,потрібно пояснити, що боятися – це нормально. Страх – це емоція, яка дозволяє уберегти люди тину від життєнебезпечних вчинків. Емоція страху – у парі з інтересом. Надавши дитині інформацію, відповідно до її віку, ви зменшите її страх. Психологи радять говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитала. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати. Для маленьких дітей хвороба є абстрактним поняттям, а необхідність ізоляції засмучує їх найбільше.

Вчіть дітей не торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух забрудненими руками. Вчіть дітей під час чхання або кашлю прикривати рот та ніс одноразовою паперовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Придумайте веселий спосіб навчити дитину правильних звичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад,ви можете перетворити миття рук на гру. Скажіть їй: «Навколо віруси ,тому нам потрібно бути обережними. Нам потрібно вимити руки,а потім я розповім тобі,як ми ще можемо перехитрити віруси».

 

Дотримуйтесь графіка

Психологи стверджують, що під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Однак різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.

Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня – коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

 

Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом

Батьки дотримуються різних думок з приводу того, чи можна дитині проводити час на карантині за екранами комп’ютерів, планшетів або телевізорів. Одні дозволяють дитині необмежено використовувати електронні пристрої, щоб розважити її, інші  обмежують використання гаджетів. Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.

 

Залучайте дитину до роботи по дому

Дитячі психологи стверджують, що діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони допомагають прати, прибирати, накривати стіл тощо.

 

Робіть з дитиною поробки

Різноманітні поробки – хороший спосіб розважити дитину  і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Для цього можна використовувати підручні матеріали. Фантазія дітей безмежна, і вони можуть використовувати для виробів та ігор практично все, що буде під рукою.

Грайте в улюблені іграшки дитини.

Збирайте пазли.

Влаштовуйте танцювальну вечірку.

 

 

Бережіть себе та своїх рідних!

Будьте здорові!

 

 

 

 

 


2020-04-09 11:54:31