Нарада керівників закладів освіти

29 червня 2022 року відбулась нарада керівників закладів загальної середньої освіти Липовецької міської територіальної громади.

На порядок денний було винесено ряд питань, які наразі є надактуальними для освітянської галузі, це:

  • Про вимоги до споруд цивільного захисту;
  • Про особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 н.р.та облаштування класів безпеки.
  • Про роботу «Всеукраїнську школи онлайн» під час літніх канікул.

Днями Міністерство освіти і наки України надало розʼяснення, що з 1 вересня розпочнеться очне навчання, для цього школи мають бути обладнані укриттями. Головне під час навчання та роботи - це життя та здоров’я учасників освітнього процесу, тому перша вимога - їхня безпека. 

Рекомендації щодо обладнання споруд цивільного захисту розроблено Державною службою України з надзвичайних ситуацій, про них вичерпно розповів завідувач сектору цивільного захисту, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Володимир Михайленко.

Зокрема було роз’яснено:

  •  Загальні вимоги до захисних споруд.
  •  Вимоги до позначання захисної споруди.
  •  Обладання в найпростійших укриттях.
  •  Оосвітлення та вентиляція в укриттях.
  • Що передбачає перевірка стану готовності укриття.
  •  Що насамперед потрібно зробити, аби підготувати захисну споруд.

«Окрім наявності укриття та приведення його до нормального стану,  необхідно провести навчальні інструктажі, як поводитися в укритті та що потрібно з собою мати. Так само обов’язково проводити тренувальні евакуації безпосередньо до укриття», - наголосив Володимир Михайленко.

              Начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Липовецької міської ради Леся Білозерова довела до відома присутніх  зміст листа  Міністерство освіти і наки України «Про особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 н.р.» . Закцентувала увагу, що пріоритетним завданням закладів освіти наразі є: гарантування безпечних умов навчання та праці для учасників освітнього процесу.

              У ході наради відбулася дискусія щодо створення освітньої мережі закладів освіти у відповідності до вимог законодавства, до якої долучились працівники управління освіти, культури, молоді та спорту Липовецької міської ради, голова районної ради профспілки працівників освіти Володимир Кучер та керівники закладів освіти.

              Головний спеціаліст управління освіти, культури, молоді та спорту Липовецької міської ради Галина Шевченко, повідомила присутніх про  можливість порталу «Всеукраїнської школи онлайн» для учасників освітнього процесу в період літніх канікул, зокрема про проєкт «Будь активним заради миру», який спрямовано на організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в канікулярний час у закладах освіти. Наголосила на проведенні розяснюючої роботи керівників закладів освіти щодо можливостей означеного порталу для вчителів, батьків та учнів.. Також закцентовано увагу на проведенні навчань серед педаглогічних колективів в напрямку опанування ведення електронних класних журналів.


2022-06-29 16:10:02