Радились освітяни щодо моделі системи освіти в нашій громаді

Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації закладів загальної середньої освіти. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в школах громади  скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми, особливо це стосується сільських шкіл. Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному та обслуговуючому персоналу громада платить із власного бюджету), переведення дітей до більших шкіл, а також забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

Тому, 05 червня 2023 року відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти Липовецької міської територіальної громади організована відділом освіти за участю голови Липовецької міської ради Віктора Бичкова та  начальника фінансового управління Галини Поєдинок.

          Обговорювалися конкретні пропозиції щодо ефективнішої моделі системи освіти  в нашій громаді. Директорів закладів освіти запрошено до обговорення питання розвитку освіти в кожному окремому селі та змін, які можна запровадити. Більшість шкіл у громаді – малокомплектні, до того ж фінансовий ресурс на утримання закладів освіти обмежений.

          У більшості випадків оптимізацію шкіл подають як негативне явище: закриття  або пониження ступеня школи, часткове скорочення робочих місць, занепокоєння батьків щодо організації підвозу дітей до нової школи і т.д. Але не все так погано, як може здатися на перший погляд. Насправді, мету оптимізації слід розуміти як частину виклику щодо покращення рівня якості освіти, щоб дати школярам належні умови для навчання – тобто школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала, облаштовані класи з сучасним обладнанням.

 

          Зустрічі такого та інших форматів із зазначеного питання триватимуть...

На зображенні може бути: 4 людини, люди навчаються та стіл

На зображенні може бути: 8 людей та люди навчаються


2023-06-05 15:11:04