Радились освітяни

11 лютого 2022 року відбулася зустріч представників керівного складу закладів загальної середньої освіти Липовецької міської територіальної громади з міським головою Липовецької міської ради Вікторем БИЧКОВИМ. Тема зустрічі: трансформація та оптимізація освітніх закладів.

На зустрічі з керівниками шкіл також були присутні Ольга РУСЕЦЬКА, керуююча справами (секретар) виконавчого комітету ради,  Галина ПОЄДИНОК – начальник фінансового управління, працівники управління  з питань освіти та Володимир КУЧЕР – голова ради профспілки працівників освіти.

Трансформація шкіл — обов`язкова вимога Закону «Про повну загальну середню освіту».  Новий Закон передбачає три типи  закладів загальної середньої освіти, серед яких вже не буде місця звичним школам. Першокласники розпочинатимуть навчання у початковій школі, учні базової школи ходитимуь до гімназій — це 5-9 класи, а старші - до  ліцеїв (відповідно 10-12 класи).

«До оптимізації  освітніх закладів спонукають три важливі чинники: вимоги освітньої реформи, демографічна ситуація у громаді і фінансово-економічна спроможність громади. Тому, оптимізація малокомплектних шкіл є надзвичайно важливим процесом, метою якої є першочергове завдання - забезпечення кращою якістю навчання та можливостями для учнів, а також раціональне використання коштів», - зауважив міський голова Віктор БИЧКОВ.

Начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Липовецької міської ради Леся БІЛОЗЕРОВА довела до відома присутніх план оптимізації та трансформації закладів освіти, напрацьований робочою групою, яка працювала напередодні.

У ході зустрічі дуже уважно і прискіпливо обговорили всі «за» і «проти», ставили міському голові та начальнику управління різного роду запитання. Оптимізація освітніх закладів  важкий, але необхідний для розвитку громади крок. Запитань, зауважень і реплік до самого Плану висловили небагато. Говорили про  навантаження учителів із закладів, що підлягають пониженню в ступінь, про забезпечення зручних маршрутів підвозу учнів старших класів.

Розглянули доцільність створення гімназій із структурним підрозділом дошкільної освіти (садочком) у стінах яких вони розташовані.

За підсумками зустрічі прийнято рішення: винести на громадське обговорення План трансформації та оптимізації мережі закладів освіти  на 2022 рік, після прийняття відповідного рішення сесією Липовецької міської ради.

          На нараді також розглянуто важливе питання: військовий облік жінок, регламентований законодавством та порядок бронювання працюючих осіб, згідно затверджених переліків посад. Працівник Збройних сил другого відділу Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки  Ніна ПОДОЛЬСЬКА довела до відома присутніх вичерпну інформацію з вищеозначених питань.

 


2022-02-11 16:02:15