Традиційна освітянська подія

 

Традиційна освітянська подія – конференція працівників територіальної громади з теми «Освіта нашої громади: актуальні проблеми та перспективи., особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році в умовах воєнного стану» відбулася 30 серпня 2022 року.

Відкриваючи роботу конференції, міський голова Віктор БИЧКОВ висловив вдячність педагогічній спільноті територіальної громади за наполегливу працю у найважчий час для нашої країни. У своєму виступі наголосив  на виконанні заходів безпеки під час планування й організації роботи закладів освіти.

Доповідаючи на педагогічній конференції, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту міської ради Леся БІЛОЗЕРОВА зупинилася на викликах та перспективах в освітній галузі. Підбила підсумки роботи у 2021-2022 навчальному році та визначили особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році.

Освітня реформа внесла необхідність у модернізації  традиційних і пошуку нових методів передачі і засвоєння інформації. Свою думку з питання: яка освіта сьогодні в тренді, що варто здійснити, щоб покращити надання освітніх послуг в нашій громаді обгрунтував голова постійної комісії з гуманітарних питань, директор Росошанського ліцею Віктор ДОРОШЕНКО.

Практичний психолог Липовецького ліцею №1 Світлана ПОТЬОМОВА, розповіла про організацію та здійснення психологічного супроводу учасників освітнього процесу. «Наразі всі учасники освітнього процесу більш, ніж будь-коли раніше, потребують психологічної підтримки і допомоги. Міністерство освіти і науки України наголошує, що одним із важливих пріоритетів в діяльності закладів освіти є забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу» - наголосила Світлана ПОТЬОМОВА.

Наша рідна українська мова набула наразі особливої ваги. Вона стала вирішальним чинником самобутності талановитого, віками гнобленого українського народу, виразником інтелектуального і духовного життя. Досконале знання мови є важливим показником розумового розвитку людини та її культурного рівня. Нам, педагогам варто вдосконалюватись... Про мовленнєві звички педагогів, які слід уникати  вчитель-методист Липовецького ліцею №1 ім. В. Липківського Тетяна ДЕРКАЧ,

З 1 вересня 2022 року вчителі 5-х класів приймають естафету впровадження реформи НУШ. Це означає, що на педагогів чекають суттєві зміни в освітньому процесі, опанування нових підходів до навчання та ще безліч інновацій. Перехід із початкової школи до середньої є надзвичайно стресовим для школярів. Напрацюваннями в роботі з дітьми в НУШ ділилася з присутніми вчитель Липовецького ліцею №2 Ірина ТАРАХТА.

          У минулому навчальному році здійснено супервізію щодо роботи вчителів початкових класів Аллою ОЛЕНИЧ, незалежним експертом ДСЯО, яка підбила підсумки  супервізії та окреслила коло завдань вчителям початкових класів.        

Сьогодні цифрова грамотність для вчителя стає пріоритетом. В умовах періодичних карантинів, воєнного стану саме цифрові технології дають змогу не зупиняти навчання, а безпечно продовжувати його в дистанційному або змішаному форматі.. Своїми напрацювання з цього напрямку ділиться з нами сьогодні заступник директора з навчально-виховної роботи Зозівського ліцею Наталя РОЖАНСЬКА.

У роботі конференції також взяли участь заступник міського голови Віктор ДУЖИЙ, голова профспілки працівників освіти Володимир КУЧЕР, начальник Липовецького управління держпродслужби у Вінницькій області Сергій В’ЮНИК.

На завершення учасникам конференції окреслено завдання

реалізація яких буде здійснюватися у 2022/2023 навчальному році:

  • створення у закладах освіти максимально безпечних умов освітнього процесу;
  • забезпечення продовження здобуття освіти дітьми за місцем їх постійного чи тимчасового перебування;
  • надання якісних психолого-педагогічних послуг;
  • продовження реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти;
  • забезпечення якісного професійного розвитку освітян;
  • упровадження нових освітніх технологій, компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти;
  • цифровізація освіти, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
  • посилення національно-патріотичного виховання;
  • продовження роботи щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.

2022-08-30 15:19:02